Tóth Sándor

Bódvaszilas 2012.

Tóth Sándor őstermelő méhész weboldala.

Ez a zene tetszik most nekem.

Légyszi légyszi

A kívánt színárnyalat kiválasztásához a világhálón egy egész sor eszköz fellelhető. Ezek közül néhány: Jonny Jacobs: Advanced HTML Color Code Chart, 2009 Ha az egeret a 4096 színárnyalat közül a kiválasztott fölé visszük, akkor a táblázat szélén leolvashatjuk az RGB értékeket. A háttér, a táblázat és a szöveg színe a fejlécben megszabható. Megfelel a W3C CCS és a W3C XHTML 1.0 szabványoknak. Használata magától értetődő.

Tovább

KJDKksfjdskl

A hexadecimális kódoláskor egy hatjegyű hexadecimális szám jelöli a színt, és ezt egy "#" jel előzi meg. Két-két jegy jelöli a vörös (Red), a zöld (Green) és a kék (Blue) színcsatornát, ebben a sorrendben. Így #ff0000 (#FF0000) felel meg a vörösnek, #00ff00 (#00FF00) felel meg a zöld színnek, #0000ff (#0000FF) a kéknek. Minden más szín ezek keverékeként áll elő. A hexadecimális színkód esetén közömbös, hogy a 10, 11, 12, 13, 14 és 15 decimális értékeknek megfelelő a, b, c, d, e és f hexadecimális számjegyeket kisbetűvel, vagy pedig nagybetűvel A, B, C, D, E és F formában írjuk-e. Az angol nyelvű színneveknek ezzel szemben szerves része a kisbetűs vagy nagybetűs írásmód, jelentésmegkülönböztető szerepe van. A színmegnevezésekre többféle szabvány is létezik: HTML 4/VGA (16 szín), CSS 3 (140 szín). A gyártók is bevezették saját színmegnevezéseiket, ezeknél azonban nem biztosított, hogy minden böngésző értelmezni tudja őket. Létezik ezeken kívül még az ún. webtűrő színek csoportja is. Ez arra a technikára nyúlik vissza, amikor még csak 256 színt lehetett a képernyőkön közvetlenül megjeleníteni. A többi szín illúzióját az angol szóval ditheringnek nevezett technikák valamelyikével teremtették meg, ez gyakorlatilag különböző színű képpontok egymás mellé helyezését jelenti, hasonlóan a nyomdászatban alkalmazott raszterezéshez, a szem ennek eredményeként egy "kikevert" színt lát. A módszer viszont többé-kevésbé szemcsézetté teszi a képet. Azokat a színeket nevezzük webtűrő színeknek, amelyekhez a dithering nem szükséges. Az újabb technikák folytán a weblapok tervezői egyre kevésbé kényszerülnek arra, hogy az egységes és jó minőségű megjelenítés érdekében a webtűrő színekre korlátozzák a weblapok kialakítását. A webtűrő színek jegyei mintegy duplázzák a hexadecimális számjegyeket, ezért létezik rájuk egy háromjegyű rövidítési konvenció is, amiben például a sárgászöld #aaff33 így is megadható: #af3. Kattints IDE Gömbike! »

Rem jó lesz!

A világgazdasági recesszió miatt elindított átszervezési programjának a keretében 700 embert küld el - értesült az Index. A programtól 110 milliárd forint javulást várnak 2014-ig, és 300 milliárdos befektetést ígérnek a következő három évre. 700 munkavállalója elbocsátását kezdeményezi a Mol - tudta meg az Index. A cégnél pénteken megerősítették az információnkat. Az Opten cégtárának adatai szerint a vállalatnál nagyjából 5600 alkalmazott van, így a mostani döntés nagyjából 12 százalékos leépítést jelent, vagyis azt, hogy a vállalat minden nyolcadik dolgozóját elküldik. Kérdésünkre elmondták, az iparági helyzetre reagálva átalakítja finomítási és kereskedelmi működését, ennek keretében mintegy 110 milliárd forintos eredményjavulást várnak. A program részeként kezdeményeznek elbocsátásákot. Az átalakítási programmal együtt a Mol megerősítette, a következő három évben 300 milliárd forintot fektet be Magyarországon. Az európai finomítók - köztük a Mol hazai üzemei - nehéz helyzetben vannak, a magyar olajcég nyeresége az idei második negyedévben mindössze 700 millió forint volt. Ez 99 százalékos visszaesést jelentett az előző negyedévi több mint 70 milliárdos eredményhez képest.

© Tóth Sándor egyéni vállalkozó 2012.